• 01.04.25, 11:24

Heli Raidve: Kui leping kestab "kuni Mari naaseb", aga Mari tuleb ja läheb nagu tuul

Tähtajalised töölepingud võivad esmapilgul tunduda paindliku ja mugava lahendusena, kuid hooletult vormistatuna muutuvad need tööandjale tõsiseks riskiks. Tööõiguse ekspert Heli Raidve toob kohtulahendite ja eluliste näidete varal välja levinumad vead ja annab soovitused, kuidas neid vältida.
Heli Raidve: Kui leping kestab "kuni Mari naaseb", aga Mari tuleb ja läheb nagu tuul
  • Foto: Meeli Küttim
Viimasel Personaliuudiste tööõiguse seminaril tõdes Heli Raidve, et tähtajaliste lepingute sõlmimisel on Eestis levinud arvukalt eksiarvamusi, mis võivad tööandjale valusalt kätte maksta. Tegu on lepinguvormiga, mille kasutamine on seadusega rangelt piiratud ja mille kuritarvitamise korral võib töötaja õigusega nõuda tähtajatu lepingu tunnustamist. Ettekandes tõi Raidve välja ka värsked Euroopa Kohtu seisukohad, mis mõjutavad senist praktikat ja seavad täiendavaid ootusi tööandjatele.

Seotud lood

Uudised
  • 13.01.25, 09:05
Heli Raidve: lisandunud on veel üks võimalus puhkusetasu arvestada
Lisatud valemid!
Siiani kehtis kord, et puhkusetasu tuleb välja maksta puhkusele eelneval või puhkuse kasutamise kuu palgapäeval. Tunnustatud tööõiguse ekspert Heli Raidve selgitas sügisesel tööõiguse seminaril, miks ja kelle huvides puhkusetasu maksmise korda muudeti.
Uudised
  • 02.01.25, 12:39
Ekspert analüüsib: töötaja nõudis saamata jäänud töötasu, kohus leidis, et poolte kokkulepe pole tõendatud
Heli Raidve: "Käsundusleping ei saa olla suuline!"
Tööandja ja töötaja vahelise töösuhte lõpetamine peab olema selgelt dokumenteeritud ning rahalised kohustused tähtaegselt täidetud, rõhutab tööõiguse ekspert Heli Raidve.
Uudised
  • 19.12.24, 12:55
Heli Raidve: kui töötajat ei teavitata, siis kasutamata puhkusepäevad ei aegu
Eesti tunnustatuim tööõiguse ekspert Heli Raidve meenutab tööandjatele Euroopa Kohtu otsust, mis muutis kasutamata puhkusepäevade aegumise praktikat.
Uudised
  • 28.11.24, 11:06
Tööõiguse ekspert | Töövaidlust ei saa alustada lihtsalt väites: “Mind diskrimineeritakse”
Töökiusu mõiste on seadusega täpsustamata
Tööõiguse ekspert Heli Raidve võttis vaatluse alla sõna “diskrimineerimine”. Probleem selles, et kui töövaidluskomisjonile esitatavas avalduses märgib töötaja pöördumise põhjuseks lihtsalt “Mind diskrimineeritakse”, siis seda ei võeta arutlusele.
  • ST
Sisuturundus
  • 31.03.25, 12:00
Virtuaalne töö- ja karjäärimess pakub võimalusi nii tööotsijale kui karjääripööret plaanijale
Milline olukord on tööturul täna ja mida saabuv mess mõlemale poolele pakkuda saab, sellest räägivad sisuturundussaates lähemalt töötukassa nõukogu juht ja Baltic Restaurants Estonia tegevjuht Aaro Lode ning töötukassa teenusejuht Livia Laas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele