Ekspert analüüsib: töötaja nõudis saamata jäänud töötasu, kohus leidis, et poolte kokkulepe pole tõendatud
Tööandja ja töötaja vahelise töösuhte lõpetamine peab olema selgelt dokumenteeritud ning rahalised kohustused tähtaegselt täidetud, rõhutab tööõiguse ekspert Heli Raidve.
Tunnustatud tööõiguse ekspert Heli Raidve. Foto: Raul_Mee
Tööõiguse ekspert Heli Raidve analüüsis Pärnu Raamatupidamiskonverentsil kohtuotsust, mis rõhutas töösuhte määratlemise ning töölepingu ja võlaõiguslike lepingute erinevust. See on hea õppimise koht nii raamatupidajatele, raamatupidamisbüroodele kui ka ettevõtete juhtidele.
Vanuse ja kogemuse põhjal sildistamine töövestlustel võib röövida võimaluse leida sobivaim kandidaat, hoiatavad eksperdid. Personalijuhid kutsuvad ettevõtteid üles keskenduma kandidaatide oskustele ja töötahtmisele, mitte eelarvamustele.
Tööõiguse ekspert Heli Raidve võttis vaatluse alla sõna “diskrimineerimine”. Probleem selles, et kui töövaidluskomisjonile esitatavas avalduses märgib töötaja pöördumise põhjuseks lihtsalt “Mind diskrimineeritakse”, siis seda ei võeta arutlusele.
Heli Raidve, lektor ja tunnustatud tööõiguse ekspert selgitab ühes oma varasemases ettekandes “10 kuuma kohtuotsust ja natuke tööõiguslikke uudiseid“ töötasuga seotud kohtuvaidlusi ja nende tagamaid.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.