Siiani kehtis kord, et puhkusetasu tuleb välja maksta puhkusele eelneval või puhkuse kasutamise kuu palgapäeval. Tunnustatud tööõiguse ekspert Heli Raidve selgitas sügisesel tööõiguse seminaril, miks ja kelle huvides puhkusetasu maksmise korda muudeti.
Puhkusetasu ja selle arvestamine on täppisteadus, sestap on sel teemal alati palju küsimusi nii tööandjatelt kui töötajatelt. Eksimise võimalus on suur, sest saatan peitub detailides.
Millal tuleb puhkusetasu maksta? Kuidas seda arvutada? Ja mida tähendab kasutamata puhkusepäevade hüvitamine? Selgitame puhkusetasu maksmise ja arvutamise reegleid lähtuvalt töölepingu seadusest ja teistest õigusaktidest.
Personaliuudiste tellijana saad järelvaadata Heli Raidve kevadise tööõiguse seminari ettekandeid
SIIT.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat Kristi Sild selgitab, kuidas arvestada puhkusetasu, kui hiljuti tõusis töötaja kuupalk. Tavaliselt on puhkuse ajal jätkatud töötasu maksmist.
Koondamiste sagenemine tänapäeva tööturul sunnib personalijuhte ja töötajaid navigeerima keeruliste seaduslike ja emotsionaalsete protsesside vahel. Kuidas tagada õiguste kaitse ja samal ajal säilitada tööandja maine?
Tööandjatel on puhkuste ajakavad valmis tehtud ja töötajatel on teada, millal nad puhkavad. Puhkuste aeg ei ole enam mägede taga, seetõttu on just paras aeg küsida, mis saab siis, kui töötaja puhkuse ajal haigestub?
Seadusandja ütleb, et töö eest makstav tasu on töötasu, kuid teame, et tööandja võib maksta töötajale nõutavast tulemuslikuma töö eest ka täiendavat ehk tulemustasu või preemiat.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.