• 26.03.25, 15:29

Heaolu algab juhtimisest, mitte hingamisharjutustest

Viimastel aastatel on töötajate heaolu teema tõusnud staarina rambivalgusesse. Sellel on otsene mõju ettevõtte kultuurile ja tootlikkusele. Klassikalistest terviseprogammidest ja banaanidest kontori köögis ei piisa, töötajad vajavad juhi tähelepanu ja hoolivat töökeskkonda.
Pille Parind-Nisula
  • Pille Parind-Nisula Foto: Motitcheck
Hiljutine Oxfordi ülikooli Wellbeing Research Centre’i uuring näitab, et traditsiooniliste heaoluprogrammide mõju on väga piiratud, see ei rahulda töötajate ootusi ega paranda äritulemusi. Olemasolevate lahenduste kõrval soovitatakse heaolu mõjutavaid tegureid vaadelda senisest oluliselt laiemalt.

Seotud lood

Arvamused
  • 24.03.25, 09:00
Artur Praun: pidevalt täistuuridel töötaja on kui tiksuv pomm
Toksilist produktiivsust ja soovi üliinimlikult pingutada tuleb ette paljudes organisatsioonides, ent hea juht teab, et see on nii töötajatele kui ka tööandjale kahjulik kultuur, kirjutab Elisa ärikliendiüksuse juht Artur Praun.
Arvamused
  • 18.03.25, 09:00
2025. aasta koosolekute ja kohvinurkade jututeemad ehk 3 märksõna sellel tööaastal
Käesolevat aastat ilmestavad püsiva väljakutselise majanduse seisu ja keeruliste olude taustal tehisintellekti jätkuv võidukäik tööharjumuste kujundajana, kestlikum vaade juhtimisele ja hübriidtöö dilemmad.
Uudised
  • 21.02.25, 10:00
Töötajate hea vaimse tervise võti peitub heaolu toetavas töökorralduses
Vaimne tervis töökohal on muutunud aina aktuaalsemaks nii Eestis kui ka laiemalt Euroopa Liidu tasandil. Tööandjad seisavad üha suurema vastutuse ees, et keerukates tingimustes pakkuda töötajatele sobivat tuge vaimse tervise tagamisel. Kuidas seda teha?
Uudised
  • 10.01.25, 14:37
Kas maandada riske või peita probleeme: kes vastutab töötaja vaimse tervise eest?
Vaimse tervise hoidmine töökeskkonnas on koostöö, mis nõuab nii tööandja kui ka töötaja panust. Kus jookseb piir seadusest tuleneva kohustuse, tööandja väärtuspakkumise ja töötaja enda vastutuse vahel?
  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.25, 10:43
Suhtlus loob või lõhub meeskonna
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele