Järjekordne suurfirma keelab kaugtöö ja kutsub töötajad kontorisse tagasi
USA suurpank JPMorgan teatas möödunud nädalal oma töötajatele, et hübriidtöö tegijad peavad alates märtsist käima viis päeva nädalas kontoris, mis sai töötajatelt tugevalt negatiivset vastukaja.
JPMorgani tegevjuhi Jamie Dimoni sõnul soodustab kontoris töötamine õppimist, innovatsiooni ja kontorikultuuri. Enam kui pooled panga töötajatest töötavad juba ainult kontoris. Ettevõttel on üle maailma 316 000 töötajat.
Olukord kodust või sootuks maailma teisest otsast töötamisega läks vahepeal käest. Nüüd toimub n-ö turu korrastumine, kirjutas Äripäev oma juhtkirjas “Kodus töötamine saab püksid jalga”.
Kaugtöö ja kontorisse naasmise otsused toovad esile paradoksaalse vajaduse nii iseseisvuse kui ka kuuluvustunde järele. Tasakaalu leidmine nende vahel nõuab organisatsioonidelt teadlikku lähenemist, et luua tõhus koostöö ja samas säilitada töötajate rahulolu.
Tänavusel „Kaugtöö tegija 2024“konkursil pälvis parima juhi tiitli SOL Balticsi tegevjuht Rinel Pius, kelle jaoks on vabaduse ja vastutuse kultuur edu võtmeks. Kuidas muudab SOL Baltics traditsioonilise töökorralduse piire, võimaldades paindlikku töökorraldust isegi sellises keerukas valdkonnas nagu puhastusteenused?
Võimalus tööaega paindlikult kokku leppida aitab tööturule rohkem inimesi kaasata, selgitab Eesti Tööandjate keskliidu õigusnõunik Piia Zimmermann. Eriti puudutab see neid, kes ei saa täistööajaga töötada näiteks lähedase hoolduse, õpingute, teise töökoha tõttu või tervise tõttu.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.