Alanud aasta toob tööotsijatele ja tööturul olijatele hulga positiivseid muudatusi – tõusevad töötutoetused, laiendatakse ajutise töö võimalusi ja suureneb toetus tasemeõppes osalejatele. Kõik need muudatused lihtsustavad töö otsimist ja erialast enesetäiendamist.
- Tänavu on töötuna registreeritul lubatud teenida tööampsudega ühes kuus kuni 354,4 eurot. Foto: Pixabay
Uus töötutoetuse päevamäär on alanud aastal 13,23 eurot. 31-kordne töötutoetuse päevamäär 410,13 eurot. Kõigil klientidel, kellele on töötutoetus juba määratud, muutub toetuse päevamäär automaatselt ja inimene ei pea suurema toetuse saamiseks avaldust esitama.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööõiguses tuleb uuel aastal arvestada uue riigikohtu praktikaga, mis täpsustab piiri töö- ja puhkeaja vahel, selgitab advokaadibüroo Cobalt vandeadvokaat Heili Haabu.
Kuigi 2025. aasta algas mitmete maksutõusude saatel, leidub ka positiivset - tulumaksuseaduses toimusid arvukad uuendused seoses maksuvaba tervise edendamise toetamisega.
Maksu- ja tolliameti andmetel oli üheksa kuu keskmisena 16 600 täisajaga töötajat, kelle kuupalk oli sel aastal töötasu alammääras ehk 820 eurot.
Ettevõtete kasumist tüki naksava julgeolekumaksu detailides paistab palju ebavõrdsust ja ebaõiglust, lähemalt vaadates leidub ka olukordi, kus maksu peavad maksma need, kel reaalselt kasumit ei ole.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.