• 08.01.25, 09:15

Mis muutub tööõiguses 2025

Tööõiguses tuleb uuel aastal arvestada uue riigikohtu praktikaga, mis täpsustab piiri töö- ja puhkeaja vahel, selgitab advokaadibüroo Cobalt vandeadvokaat Heili Haabu.
Advokaadibüroo Cobalt vandeadvokaat Heili Haabu
  • Advokaadibüroo Cobalt vandeadvokaat Heili Haabu Foto: Advokaadibüroo COBALT
Uuel aastal jõustunud muudatused tööõiguses on tingitud eelkõige elukalliduse tõusust.

Seotud lood

Uudised
  • 07.01.25, 11:28
Kas ettevõtte kodulehel võib avaldada, et töötaja on lapsehoolduspuhkusel?
Töötajate kontaktandmete avaldamine ja lapsehoolduspuhkuse märgete tegemine võib tunduda süütu töökorralduse osa. Tambet Toomela ja Erika Tuvike advokaadibüroost Eversheds Sutherland Ots & Co selgitavad, miks see praktika võib riivata töötajate privaatsust ja kuidas saavutada samad eesmärgid vähem invasiivselt.
Uudised
  • 06.01.25, 09:36
Puhkuse võtmine – millised on töötaja õigused?
Kuna puhkuste ajakava on tõenäoliselt miski, millega ettevõtetes õige pea algust tehakse, jagas tööinspektsiooni nõustamisjurist Heli Ojavee näpunäiteid, mida puhkusi planeerides tähele panna. Puhkuste ajakava tuleb töötajatele teatavaks teha hiljemalt 31. märtsiks.
Uudised
  • 03.01.25, 13:45
Vanemapuhkuse asendaja leping: kas nimed on vajalikud?
Kas vanemapuhkusel oleva töötaja nimi peaks kajastuma asendaja lepingus või on see liigne isikuandmete jagamine? Ekspert toob selgust, kuidas lepingut korrektselt vormistada.
Uudised
  • 27.12.24, 09:00
Peatsed seadusemuudatused töövõimetuslehtede kinnitamisel: mida tööandja peab teadma?
Alates 1. veebruarist 2025 muutuvad tööandja kohustused töövõimetuslehe kinnitamisel. Kuigi muudatus lihtsustab endiste tööandjate vastutust, on tänaseks oluline teada, kuidas töövõimetuslehti korrektselt käsitleda, et vältida viivitusi töötajate hüvitiste väljamaksmisel.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 08:00
Kuidas võrdsus ja mitmekesisus organisatsiooni ja selle töötajaid aitavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele