Maksuvabalt massaaži? 2025. aasta muudatused tervisetoetuse reeglites
Kuigi 2025. aasta algas mitmete maksutõusude saatel, leidub ka positiivset - tulumaksuseaduses toimusid arvukad uuendused seoses maksuvaba tervise edendamise toetamisega.
Käesolevast aastast jõustunud muudatused pakuvad nii töötajatele kui ka tööandjatele suuremat paindlikkust toetuse pakkumiseks ning lihtsustavad hüvitiste haldamist. Toome suuremad muudatused välja.
Kui inimese põhivajadused on rahuldatud, ei ole palgatõus esmatähtis ja oluliseks saavad hoopis lisahüved. Tasub teada, et osa neist on ka tulumaksust vabad.
Peagi saabuv uus aasta toob kaasa viimase paari kümnendi suurimad maksumuudatused, mis mõjutavad otseselt nii eraisikute kui ka ettevõtete rahakotti. Merit Tarkvara finantsjuht Annika Traks selgitab lahti, milliste uute kohustuste ja maksumääradega tuleb meil uuest aastast kohaneda ning kuidas need mõjutavad meie sissetulekuid.
Tööle kandideerides pole enam ammu kõige tähtsam motivaator palk, vaid suurt huvi tuntakse ka tööandja pakutavate muude võimaluste ja boonuste vastu. Tervisetoetus ja tervisekindlustus on sageli need, mis paljudele oluliste argumentidena kõlavad. Stebby just neid valikuid pakubki ning tagab selle, et sinu ettevõte saaks töötajate jaoks olla hooliv ja parimast parim.
SEB personali ja koolituse divisjoni direktori Margit Pugali sõnul on väga mõistlik kaubandus-tööstuskoja ettepanek riigikogu rahanduskomisjonile tõsta tervise edendamiseks tehtavate kulutuste maksuvaba piirmäär praeguselt 400 eurolt 1000 euroni aastas.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.