• 07.01.25, 09:00

Peata vaimse tervise tulekahju enne, kui see süttib

Pandeemia järelkajad, inflatsioon ja hübriidtöö esitatud väljakutsed on tõstnud tööandjate rolli vaimse heaolu hoidjatena. Aga kas see on piisav, kui kustutatakse ainult tulekahjusid? Eksperdid rõhutavad ennetava lähenemise tähtsust ja selgeid piire tööandjate vastutusalas.
Vaimse tervise heaolu loomiseks ei pea kontorisse arstikabinetti rajama – rõhk on ennetusel, teab Elisa personaliüksuse juht Kaija Teemägi.
  • Vaimse tervise heaolu loomiseks ei pea kontorisse arstikabinetti rajama – rõhk on ennetusel, teab Elisa personaliüksuse juht Kaija Teemägi.
  • Foto: Elisa Eesti
Hooliva tööandja esmane roll on tegeleda töötajate vaimse tervise hoidmisel ennetustööga ning ära tajuda piir, kus organisatsiooni käed jäävad lühikeseks, kirjutab Elisa personaliüksuse juht Kaija Teemägi.

Seotud lood

Uudised
  • 06.12.24, 10:15
Kuidas hoida motivatsioonisäde põlemas?
Töötajate motivatsioon on kui tulesäde: kui seda õigel ajal kütusega toita, põleb see eredalt, kuid ilma hoolitsuseta võib leek vaibuda. Kuidas selle eest õigesti hoolt kanda, teab PersonaliDisaini värbamise projektijuht Diana Paabel.
Uudised
  • 11.12.24, 08:45
Personalijuht eesliinil | Ühe aastaga tõusis ärevushäire ja depressiooniga inimeste arv maailmas veerandi võrra
Neli soovitust, millele personalijuhtimises keskenduda
Nii ajutiste kui ka püsivate vaimse tervise eripäradega inimeste arv on ka Eesti elanike seas tõusvas trendis, mistõttu on nende eripäradega arvestamine personali ja mitmekesisuse strateegilises juhtimises üha olulisemad.
Uudised
  • 04.12.24, 14:33
Kuidas luua vaimset tervist toetavat töökeskkonda: 10 praktilist soovitust Scorolt
Vaimse tervise toetamine on tööandjate jaoks võtmetähtsusega, mõjutades otseselt töötajate heaolu ja ettevõtte tulemuslikkust. Tarkvaraettevõte Scoro jagab 10 praktilist lahendust, kuidas personalijuhid saavad luua stressivaba ja toetava töökeskkonna.
Uudised
  • 02.01.25, 09:38
Sõltuvused töösuhetes: kontrolli võivad kaotada nii töötaja kui ka tööandja
Töökoht ei ole sõltuvustest puutumata – probleemid, mis võivad kimbutada nii töötajaid kui ka juhte, pärsivad pühendumist ja kohalolu. Sõltuvuse mõju ulatub aga palju kaugemale kui isiklik elu, mõjutades töösuhteid, produktiivsust ja kogu organisatsiooni. Kas juhid on valmis peeglisse vaatama, et paremini mõista oma töötajaid ja aidata kaasa tervema töökeskkonna loomisele?
  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.25, 10:43
Suhtlus loob või lõhub meeskonna
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele