Töötajate motivatsioon on kui tulesäde: kui seda õigel ajal kütusega toita, põleb see eredalt, kuid ilma hoolitsuseta võib leek vaibuda. Kuidas selle eest õigesti hoolt kanda, teab PersonaliDisaini värbamise projektijuht Diana Paabel.
Muutuv töökoormus – näiteks kõrghooaegade stressirohke tempo ja madalhooaegade rahulikumad perioodid – on igale organisatsioonile tõeline proovikivi ning paneb juhte otsima viise, kuidas tagada, et tiim püsiks motiveeritud ja tulemuslik nii koormuse tipus kui ka vaiksematel aegadel.
Vastutus ei tähenda üksnes kohustuste täitmist või reeglite järgimist, selle juures mängivad olulist rolli ka juhi isiklik eeskuju, julgus teha vigu ja kaasatuse tunne.
Koolitusele kuluvaid summasid saab paremini rihtida, kui juba värbamisprotsessil on pööratud tähelepanu sellele, et kandideerija eviks ettevõttele olulisi hoiakuid, kinnitasid Bigbank Eesti äriüksuse juht Jonna Pechter ja töötaja kogemuse juht Gerly Roosmets.
Kuidas luua edukat ja pühendunud meeskonda ning kuidas juhtida ka kriitikat, kirjeldab juhtimis- ja meeskonnatöötreener Mats Soomre, pakkudes üksiti ka lahendusi ja selgitades võtmeküsimusi.
Kujutle meeskonda, kus iga töötaja alustab päeva energiast pakatades, lahendab probleeme loominguliselt ja saavutab järjepanu suurepäraseid tulemusi. Kas see kõlab liiga hästi, et olla tõsi? Või on see saavutatav igas organisatsioonis, kui tead, mida teha?
Tallinna Ülikooli mikrokraadiprogrammidest, täiendusõppest ning avatud õppest räägib lähemalt Tallinna Ülikooli koolitus- ja konverentsikeskuse avatud õppe peaspetsialist Marge Kõrvits.