• 11.12.24, 08:45

Personalijuht eesliinil | Ühe aastaga tõusis ärevushäire ja depressiooniga inimeste arv maailmas veerandi võrra

Nii ajutiste kui ka püsivate vaimse tervise eripäradega inimeste arv on ka Eesti elanike seas tõusvas trendis, mistõttu on nende eripäradega arvestamine personali ja mitmekesisuse strateegilises juhtimises üha olulisemad.
Kogu maailmas esineb vaimse tervise eripärasid 15–20% elanikkonnast. Euroopas sealjuures umbes 20–22% elanikkonnast.
  • Kogu maailmas esineb vaimse tervise eripärasid 15–20% elanikkonnast. Euroopas sealjuures umbes 20–22% elanikkonnast. Foto: Andras Kralla
Eesti keeles pole välja kujunenud ühtset terminit nii ajutiste kui ka püsivate psüühika- ja käitumishäirete ja vaimse tervse eripärade mitmekesisuse kirjeldamiseks. Neid mitmekesisusi on tema sõnul nimetatud erisuguselt, näiteks neurodivergeediks, neuroloogiliseks mitmekesisuseks, neurovariatiivsuseks, neuroerinevuseks ja vaimse tervise eripäradeks, kirjutavad psühholoog Taimi Elenurm ja personalijuhtimise magister Karmen Mardik.

Seotud lood

Uudised
  • 06.12.24, 10:15
Kuidas hoida motivatsioonisäde põlemas?
Töötajate motivatsioon on kui tulesäde: kui seda õigel ajal kütusega toita, põleb see eredalt, kuid ilma hoolitsuseta võib leek vaibuda. Kuidas selle eest õigesti hoolt kanda, teab PersonaliDisaini värbamise projektijuht Diana Paabel.
Uudised
  • 06.12.24, 09:00
Leelia Rohumaa: oleme jõudnud inimeste ajastusse
Kiiresti muutuvas iduettevõtluse maailmas kerkib üha enam esile küsimus, kuidas kasvatada tulevikutalente ning pakkuda keskkonda, mis toetaks nende arengut ja tööandja juures püsima jäämist. Glia personalijuht Leelia Rohumaa jagab soovitusi.
Uudised
  • 04.12.24, 14:33
Kuidas luua vaimset tervist toetavat töökeskkonda: 10 praktilist soovitust Scorolt
Vaimse tervise toetamine on tööandjate jaoks võtmetähtsusega, mõjutades otseselt töötajate heaolu ja ettevõtte tulemuslikkust. Tarkvaraettevõte Scoro jagab 10 praktilist lahendust, kuidas personalijuhid saavad luua stressivaba ja toetava töökeskkonna.
Uudised
  • 08.10.24, 10:00
Tööpsühholoog: kõnnikoosolekud ja ühistegevused õues toovad tiimi uue hingamise
Sügise saabudes viibime õues üha vähem. Ometi teame, et looduses liikumine on kõige lihtsam ja soodsam viis oma tervist hoida, räägib psühholoog ja Tervise Arengu Instituudi, tööinspektsiooni ja töötukassa koostööpartner tervisedenduses Taimi Elenurm.
  • ST
Sisuturundus
  • 29.11.24, 17:36
Kuidas täpse tööajaarvestusega aja- ja rahapõletamist vältida?
Majanduslikult keerulisemal ajal pööratakse kuludele aina rohkem tähelepanu ning seetõttu on tavaline, kui juhtkond nõuab tõestust tehtud või tehtavate investeeringute vajalikkuse osas. Ühelt Eesti ettevõttelt päris juhtkond aru, kui kasulik on täpse tööaja planeerimise tarkvara ning selgus, et see hoidis kokku kümneid ja sadu graafikuväliselt paberile märgitud töötunde kuus.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele