Hästi korraldatud hübriidtöö on kasulik nii töötajatele kui ka tööandjatele. Selgete reeglite ja töötajate kaasamisega loote tasakaalu, mis toetab mõlemaid.
- Ave Laas juhatamas arvamusfestivali tööelu ala vestlusringi. Foto: Targa Töö Ühing
Peresõbraliku tööandja programmi sisupartner Ave Laas Targa Töö Ühingust toob välja, et tööandjate seas on tõusnud üheks pakilisemaks teemaks üleminek töötaja jaoks autonoomselt töövormilt selgemalt raamistatud hübriidtööle. Kuigi teema on kohati tekitanud emotsionaalset vastukaja, on hästi korraldatud kaugtöö ja kontoripäevade kombineerimisest võita mõlemal poolel, kinnitab Laas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kaugtöö ja kontorisse naasmise otsused toovad esile paradoksaalse vajaduse nii iseseisvuse kui ka kuuluvustunde järele. Tasakaalu leidmine nende vahel nõuab organisatsioonidelt teadlikku lähenemist, et luua tõhus koostöö ja samas säilitada töötajate rahulolu.
Olukord kodust või sootuks maailma teisest otsast töötamisega läks vahepeal käest. Nüüd toimub n-ö turu korrastumine, kirjutas Äripäev oma juhtkirjas “Kodus töötamine saab püksid jalga”.
Kaugtööga seoses küsitakse tööinspektsioonist kõige rohkem töökoha hindamise ehk riskianalüüsi kohta. Kaugtööga kaasnevatest väljakutsetest ja võimalikest lahendustest räägivad töökeskkonna konsultant Rein Reisberg, vaimse tervise konsultant Johan Pastarus ning Telia Eesti personalidirektor ja PARE juhatuse liige Ingrid Viinapuu.
Viimastel nädalatel on tulnud hulgaliselt uudiseid, et ettevõtted plaanivad oluliselt muuta kodukontori-kontori kasutamise tingimusi. Bolt on otsustanud, et töötajad peavad kontoris käima vähemalt kaks päeva nädalas, ka nii mõnigi teine ettevõte on selle otsuse juba teinud või kohe tegemas.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.