• 04.12.24, 11:32

Piia Zimmermann: paindlikkus tuli töösuhetesse, et jääda

Võimalus tööaega paindlikult kokku leppida aitab tööturule rohkem inimesi kaasata, selgitab Eesti Tööandjate keskliidu õigusnõunik Piia Zimmermann. Eriti puudutab see neid, kes ei saa täistööajaga töötada näiteks lähedase hoolduse, õpingute, teise töökoha tõttu või tervise tõttu.
Piia Zimmermann: paindlikkus tuli töösuhetesse, et jääda
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium saatis hiljuti teisele kooskõlastusringile töölepinguseaduse muudatused, millega võimaldatakse paindliku tööaja kokkuleppeid. See on valitsuselt õige ja vajalik samm tööõiguse kaasajastamiseks. Nii nagu töölepingul on kaks osapoolt – töötaja ja tööandja –, vajavad mõlemad töö korraldamisel senisest enam paindlikkust.

Seotud lood

Uudised
  • 22.07.24, 10:00
Rohkem paindlikkust uue tööaja kokkuleppega
Töölepingu seaduse muutmise uus eelnõu toob kaasa olulisi muudatusi, mis võimaldavad tööandjatel ja töötajatel sõlmida paindliku tööaja kokkuleppeid. Selgitame lähemalt, millised on plaanitavad muudatused ja milline on nende praktiline mõju töötajatele ja tööandjatele.
Uudised
  • 19.06.24, 11:52
Heli Raidve: paindliku tööaja kohtuotsused on avanud pandora laeka
Ühest küljest on paindlik tööaeg kogu aeg olemas olnud, kuid samas seda ei lubata. Tööõiguse ekspert Heli Raidve tegi oma esimese muutuvtundidega töölepingu juba 90ndate lõpus ja see süsteem toimib tänaseni, tõdes tööõiguse ekspert hiljutisel Personaliuudised.ee tööõiguse seminaril.
Uudised
  • 21.11.24, 16:02
Tahad ise tööaega valida? Hakka iseseisva otsustuspädevusega töötajaks!
Kui tööandja nõuab kindlal kellaajal töö tegemist, kuid töötaja eelistab töötada talle sobival ajal, siis tavapärase töölepingu puhul ei jää muud üle, kui leida kompromiss. Samas töölepinguseadus näeb ette ka oluliselt suurema paindlikkusega “iseseisva otsustuspädevusega töötaja” töövormi, kirjutab advokaadibüroo Hedman vandeadvokaat Andres Kivi.
Uudised
  • 17.10.24, 09:00
Tööandjate uus väljakutse: kuidas planeerida tõhusat kogutasupaketti ja sellega ka eristuda?
Nii, nagu on pidurduma hakanud palgakasv, on pidurduma hakanud ka tööandja soodustustele ja hüvedele pandav ressurss. Samas pole palk ainus, mis inimesi tööandja juurde toob või tema juures hoiab.
  • ST
Sisuturundus
  • 29.11.24, 17:36
Kuidas täpse tööajaarvestusega aja- ja rahapõletamist vältida?
Majanduslikult keerulisemal ajal pööratakse kuludele aina rohkem tähelepanu ning seetõttu on tavaline, kui juhtkond nõuab tõestust tehtud või tehtavate investeeringute vajalikkuse osas. Ühelt Eesti ettevõttelt päris juhtkond aru, kui kasulik on täpse tööaja planeerimise tarkvara ning selgus, et see hoidis kokku kümneid ja sadu graafikuväliselt paberile märgitud töötunde kuus.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele