Tööinspektsioon avaldas tänavu kontrollitavate ettevõtete nimekirja
Tänavu kavatsevad inspektorid koputada 2300 ettevõtte uksele, mis on välja valitud kas oma tegevusala kõrgema riskitaseme järgi või kus ei ole esitatud töökeskkonna riskianalüüsi või on juhtunud tööõnnetusi.
Mõne aasta tagune ametite ühisreid ehitusplatsidel. Foto: Andras Kralla
Kontrollitavate ettevõtete nimekiri on avalik, mis annab tööandjale võimaluse ise enne üle kontrollida, kas töökeskkond on ohutu, töö- ja puhkeaja piirangutest peetakse kinni, kas isikukaitsevahendid on väljastatud ja neid kasutatakse ning kas riskianalüüs ajakohane ja inspektsioonile esitatud.
Eesti töötervishoidu ja tööohutust reguleerivates õigusaktides ei ole toodud erandeid kontserniettevõtetele, nii nagu seda on tehtud töötajate üleühenduselise kaasamise seaduses usaldusisikute tegevuse kohta.
Ettevõte laiendas oma tegevust ja seetõttu tuli rajada ka laoruum. Kaks tundi pärast uue laoruumi avamist kukkus 80 kg kaaluv kaubaalus töötajale jala peale, mille tagajärjeks oli mitme varba- ja pöialuu murd.
Tööinspektsioon annab teada murettekitavast probleemist, mis puudutab töötajate ohutust ehitustöödel. Viimastel kuudel on nad täheldanud suurt hulka juhtumeid, kus ehitusettevõtted ei ole järginud kehtivaid ohutusnõudeid, seades sellega oma töötajad tõsisesse ohtu.
Tööinspektsiooni iseteenindus on saanud olulise täienduse uue mooduli näol, mis muudab tööandjate ja töötervishoiuteenuse osutajate (TTO) omavahelise infovahetuse mugavamaks ja efektiivsemaks.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.