• 31.10.24, 10:47

Kuidas korraldada kontsernisisest töökeskkonna struktuuri?

Eesti töötervishoidu ja tööohutust reguleerivates õigusaktides ei ole toodud erandeid kontserniettevõtetele, nii nagu seda on tehtud töötajate üleühenduselise kaasamise seaduses usaldusisikute tegevuse kohta.
Kuna töökeskkonnavolinik on töötajate valitud esindaja töökeskkonnaalastes küsimuses, eeldab see, et ta on väga hästi kursis ettevõtte töökeskkonna ja kehtestatud reeglitega ning samuti riskide vähendamiseks kasutusele võetud meetmetega.
  • Kuna töökeskkonnavolinik on töötajate valitud esindaja töökeskkonnaalastes küsimuses, eeldab see, et ta on väga hästi kursis ettevõtte töökeskkonna ja kehtestatud reeglitega ning samuti riskide vähendamiseks kasutusele võetud meetmetega. Foto: Pixabay
Töötervishoiu ja tööohutuse seadusest lähtuvalt on ohutu ja tervist hoidva töökeskkonna loomine ja hoidmine iga tööandja, ettevõtte ja juriidilise isiku kohustus eraldiseisvalt. Siiski võivad nii kontserni ettevõtted kui ka muul moel seotud ettevõtted osaliselt halduskoormuse vähendamiseks korraldada töötervishoiu ja -ohutuse alast tegevust koos, kui see on otstarbekas ja täidab seadusega määratud eesmärki.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.25, 10:43
Suhtlus loob või lõhub meeskonna
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele