Tehisintellekt on tulnud, et jääda ja meie tööd lihtsamaks muuta. Kuidas näevad AI võimalusi Eesti ettevõtete personalijuhid ja milliseid funktsioone täidab tehisintellekt juba täna nende igapäevatöös?
- AI-st peaks saama personalijuhi sõber, mitte konkurent. Foto: Pixabay
„Tehisintellekt aitab suurendada meie produktiivust ning sellel on päris palju kasutuspotentsiaali: kasutame seda nii värvates, sisseelamist toetades, pulsiuuringuid tehes, töötaja karjääri- ja arenguteekonda kujundades, põnevaid arenguprogramme luues kui ka töösuhteid hallates,” loetleb Eesti Energia töötajakogemise direktor Kadi Piikov.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti majandusel ei lähe praegu just kõige paremini ja ettevaatlikkus paistab silma ka ettevõtete personalipoliitikas. Samas tunnistatakse, et keerulisel ajal on talente tööturul rohkem, mistõttu on hea aeg meeskonda tugevdada. Uurisime, kas sel aastal mõeldakse Eesti ettevõtetes pigem töötajaskonna suurendamisele või vähendamisele.
Majanduskeskkond jätkab jahenemist ja prognooside kohaselt liigub majandus kasvu suunas alles aastal 2025, mis omakorda paneb tööandjad surve alla. Kuidas prognoosivad tööjõuliikumist ja olukorda oma organisatsioonis Eesti ettevõtted? Kelle jaoks on seis turul keeruline, kes leiab aset leidvates koondamistes positiivseid ilminguid?
Võitlus noorte talentide pärast, inimeste tervisemured ja tööjõus inimeste vananemine, erinevusi austav kultuur ning töökoha atraktiivsus on tõenäoliselt peamised murekohad, millega ettevõtjad täna silmitsi seisavad. Küsisime Eesti organisatsioonide personalijuhtidelt, kust king kõige enam pigistab ja kuidas nad tööjõuga seotud probleemidele lahendusi leiavad.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.