Võitlus noorte talentide pärast, inimeste tervisemured ja tööjõus inimeste vananemine, erinevusi austav kultuur ning töökoha atraktiivsus on tõenäoliselt peamised murekohad, millega ettevõtjad täna silmitsi seisavad. Küsisime Eesti organisatsioonide personalijuhtidelt, kust king kõige enam pigistab ja kuidas nad tööjõuga seotud probleemidele lahendusi leiavad.
„Talentide kaasamine ja järelkasvu tagamine on keerukas väljakutse kõikides valdkondades. Kiiresti arenev energiamaailm nõuab paindlikkust ja kohanemisvõimet ning tulevikukompetentside arendamist juba täna,” nendib Eesti Energia töötajakogemuse direktor Kadi Piikov. „Meie ettevõtte kriitilised kompetentsid on seotud insenertehnilise, energeetika ja infotehnoloogia valdkonnaga, samuti on vajalik juba täna kindlustada keemiavaldkonna kompetents tulevikuks. Seetõttu on äärmiselt oluline panustada järelkasvu tegevustesse, suunates fookust lisaks kõrgkoolide tudengitele juba ka gümnaasiumiõppes olevatele noortele, et kindlustada tuleviku vajadused. Teeme tugevat koostööd ülikoolidega strateegilisel tasemel.”
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.