Kas AI ja automatiseerimine on HR-i revolutsioon või hoopis risk? Seda küsimust käsitlesid HRxTechi avaettekanded. Värbamisjuht Renita Käsper tutvustas tehnoloogia uusi lahendusi, samas kui vandeadvokaat Tambet Toomela hoiatas riskide eest.
- HRxTech toob kokku personalitöö ja tehnoloogia. Tänavu keskendus konverents AI kasutamisele personalitöös. Foto: Raul Mee
Konverentsipäeva juhatas sisse globaalne värbamisjuht Renita Käsper, kes tegi ülevaate, mis on maailma HR-tehnoloogiates aastaga muutunud ja kus suunas personalitöö tehnoloogia on arenenud.
Lootust, et robot võtab töö üle, inimtööjõudu enam ei vajata ja me võime südamerahus kolida maale kanu kasvatama, Renita sõnul ei ole, kuigi ta nimetab nt raamatupidamist, dataga seotud valdkondi, raportite ja presentatsioonide loomist, esmatasandi programmeerimist ja muud sarnast kui ameteid, mida tulevikus vaja ei lähe. Alles jäävad inimesed, kes lahendavad probleeme ja oskavad kõige rohkem kasutada oma pehmeid oskusi ning on õppinud, kuidas AI-ga koostööd teha.
Peamiste arengusuundade ja personalijuhtimise tuleviku kujundajatena HR-tehnoloogia maailmas nimetab Käsper (paljude teiste hulgas) tehisintellekti ja automatiseerimise kasvavat kasutamist, tööandja brändi ja töötajakogemuse keskset rolli ning andmeanalüütika tähtsuse suurenemist, samuti kaug- ja hübriidtöö jätkuvat levikut, töötajate vaimse tervise ja heaolu tehnoloogiate kasutuselevõttu, küberturvalisust ja andmekaitset HR-is ning oskuste kaardistamist ja nende põhist värbamist.
“Ma hoian ühe päevaga kokku kaks päeva!”
Toomas Aru
Rae Kultuurikeskuse juht
Ettekande teises osas tutvustas Käsper konkreetseid programme ja tarkvaralahendusi, mis personalitöös suuresti aega säästavad ning tööd mugavamaks ja sujuvamaks kujundavad, lisades ka näiteid koolituse ja enesearenguvõimalusi pakkuvatest tarkvaradest ning rahvusvahelist värbamist hõlbustavatest platvormidest. Ta kirjeldas, et hulga tööd saavad personalitöötaja ja värbaja eest ära teha näiteks erinevad vestlusrobotid, kelle jaoks pole probleemiks ka ajavööndid ja riigipiirid.
Advokaadibüroo Eversheds Sutherland Ots & Co vandeadvokaadi Tambet Toomela ettekanne küsis, kas AI näol on tegemist revolutsiooni või riskiga ning kõlama jäi mõte, et aeg on veel liiga varajane, et saaksime tehisintellektisüsteeme jäägitult usaldada, mistõttu peavad need olema väga täpselt välja arendatud, kontrollitud. Seetõttu ei lasta neid süsteeme ka vabaks, et igaüks saaks ise neid arendada, vaid need peavad alluma kindlatele nõuetele, seda ka ebavõrdse kohtlemise põhimõtetest sättuvalt.
Päevajuht Siim Sutrop: Kuidas sellega siis on, kas tehisintellekti kasutamine teeb meid lolliks?
Esineja Toomas Aru: Haamer on samasugune tööriist, miks keegi ei küsi, kas haamri kasutamine teeb meid lolliks?
Veel astusid konverentsil üles Oixio küberturbe konsultant ja insener Harri Uljas ning Teamdashi kaasasutaja Marie Evart, päeva kolme praktikumi juhtisid Rae Kultuurikeskuse juhataja Toomas Aru, Eduneti juht ja koolitaja Kristjan Sakk ning tööandja brändi turundaja Hanni Tomingas.
Vaata siit ka fotograaf Raul Mee meeleolukat fotogaleriid Radisson Blu Hotel Olümpiast.
Seotud lood
Ettevõtte või sõpruskonna jaoks sündmuse planeerimine ei pea olema peavalu, kus ürituse eestvedaja end peo toimumise ajaks tühjakspigistatud sidrunina tunneb. Restoran Lee ja Lore Bistroo meeskond, kes avas suvel kaks uut põnevat kohta – restorani UMA ja kokteilibaari Lessner –, korraldab just sinu vajadustele vastava õhtu, sätib paika menüü ja kannab hoolt ka meelelahutusliku poole eest.
Enimloetud
3
Tähtaeg kukub 1. novembril!
Viimased uudised
Eesti Pank hõive kasvu veel ei prognoosi, valmistuda tuleb raskeks talveks.
Hetkel kuum
Tähtaeg kukub 1. novembril!
Tagasi Personaliuudised esilehele