Personalijuhi tulevik: uus töötaja tuleb tööle võtta koos tema avataridega
Tehnoloogia areng ja laste elu virtuaalmaailmas toovad personalijuhtide töölauale põnevad katsumused. Tuleviku tööelu on küll mitmekülgne ja avardav, kuid vaja on ka uusi lahendusi ja regulatsioone, kirjutab taristuehitusfirma Verston personalijuht ja kahe aasta eest Eesti mõjukaimaks personalijuhiks valitud Estel Pukk.
Personalitöötaja ei tohiks olla käsitsi info edastaja-vahendaja, vaid digilahenduste peakasutajana vastutama sujuvate digitaalsete protsesside arenduse eest, ütles taristuehituse ettevõtte Verston personalijuht ja 2022. aastal Eesti mõjukaimaks personalijuhiks valitud Estel Pukk.
“Meie oleme ise see nö kingsepp, kes teeb endale need kingad, mida soovib. Näiteks ka palga-personali moodul on meil enda arendatud just lähtuvalt reaalsetest vajadustest,” ütles IT-firma Oixio personalijuht Maimu Saska.
Kaasaegse rahvusvahelise ettevõtte seisukohalt on võtmetähtsusega dünaamiline personalitarkvara, mis on otsekui hästi istuv rätsepaülikond, võimaldades integreerida mitmed olemasolevad tarkvarasid ning hallata efektiivselt ja turvaliselt suurt hulka andmeid, mis aitavad teha juhtimisotsuseid, ütles Tallink Grupi personali- ja kliendikogemuse juht Age Vanajuur.
Küberrünnakute ennetamiseks saab ettevõte omalt poolt teha maksimumi IT-lahenduse adminõiguste jagamisega – need tuleb anda võimalikult vähestele. Sisse logimisel tuleb kasutada mitmetasemelist autentimist.
Majanduslikult keerulisemal ajal pööratakse kuludele aina rohkem tähelepanu ning seetõttu on tavaline, kui juhtkond nõuab tõestust tehtud või tehtavate investeeringute vajalikkuse osas. Ühelt Eesti ettevõttelt päris juhtkond aru, kui kasulik on täpse tööaja planeerimise tarkvara ning selgus, et see hoidis kokku kümneid ja sadu graafikuväliselt paberile märgitud töötunde kuus.