• 10.09.24, 14:05

Mis tõuseb, mis langeb? Palgast, majandusest ja tööhõivest Palga Päeval

Palga Päev alustas konverentsipäeva tavapärase ülevaatega majanduses ning tööjõu- ja palgaturul toimuvast. Pärast Eesti Panga majandushinnangut ja Fontese värske palgauuringu tulemuste eksklusiivset presentatsiooni vaadati tööjõuturgu ka demograafilises võtmes, jutuks tulid tööandja bränd ja selle saadikud ning sooline palgalõhe.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi soolise võrdsuse nõunik Eva Kliiman tänasel konverentsil Palga Päev 2024.
  • Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi soolise võrdsuse nõunik Eva Kliiman tänasel konverentsil Palga Päev 2024. Foto: Marko Mumm
Eesti Panga andmetel majanduslangus selle aasta teises kvartalis peatus, kirjeldas päeva avaettekandes Eesti Panga vanemökonomist Orsolya Soosaar ning lisas, et majandustoodangu maht enam ei kahanenud ja võrreldes kriisieelse tipuga oleme majanduse mahus kaotanud 5,7%, mis on võrdlemisi suur number. Koroonakriisiga võrreldes on praeguse majanduslanguse eripäraks selle pikk kestus. Majanduse mahult oleme aga tagasi 2011. aasta lõpu ehk kriiside eelse aja alguses.

Seotud lood

Uudised
  • 10.09.24, 08:30
Personalitöötajate palgaraport: palk kasvab, lõhe hüppab kõrgust
Meessoost personalijuht teenib 1318 eurot väiksemat palka kui samas ametis naine
Värske palgastatistika näitab, millist palka teenisid personali valdkonna töötajad 2024. aasta II kvartalis. Vaatame üle, kui suur on eri ametipositsioonide keskmine palk ja mis suuna on võtnud palgalõhe, mis on siin sektoris üllatuslikult naiste kasuks.
Uudised
  • 10.09.24, 11:49
Palgauuringu analüütik: ebavõrdne palk on just neis firmades, mis ise on kindlad, et see ei ole nende probleem
Figure Baltic Advisory tänavuse Eesti palgauuringu tulemused näitavad, et 2024. aastal on palku tõstnud valdav osa tööandjaid ja suurem sissetulek jõudis kokku 76%ni töötajatest. Siiski on kasvutempo aeglasem mullusest, kui palgatõusu sai nautida 92% inimestest. Palgalõhe kohta märkis juhtivanalüütik Ilmar Põhjala, et tähelepanuväärne on, et palgalõhet esineb rohkem just nendes organisatsioonides, kes ise on kindlad, et see ei ole nende jaoks probleem.
Saated
  • 06.08.24, 16:00
Tööandja bränding on kahesuunaline protsess
„Tööandja bränding on protsess, mille käigus luuakse ja hallatakse ettevõtte mainet ja imagot tööandjana,“ sõnastab Instari projektijuht Birgit Ruunik lihtsa põhitõe, millest tänapäeval ei saa mööda vaadata küll ühegi ettevõtte juht.
Uudised
  • 09.09.24, 10:22
Palgavõrdlus: missugust töötasu pakutakse populaarsetel avaliku palgaga ametikohtadel?
Lisatud võrdlustabel 24 kõrgeima palgaga ametikoha kohta!
Populaarsete ametikohtade arvestuses on tänavu kõrgeimat töötasu pakutud arstidele, kes on palgapakkumiste esikoha IT-spetsialistidelt üle võtnud, selgub CVKeskus.ee tööportaali pea 8800 avaliku palgaga tööpakkumise ülevaatest.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.25, 10:43
Suhtlus loob või lõhub meeskonna
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele