Tööinspektsiooni ennetusosakonna juhataja Kaire Saarep selgitab, kas saab oma lapse lasteaia lõpuaktuse puhul vaba päeva võtta.
Lugeja küsib: Minu laps lõpetab sel aastal lasteaeda ja pikalt oli ette teada lõpupeo kuupäev. Olin selleks kuupäevaks varakult võtnud endale töö juurest vaba päeva lapsepuhkuse näol, et lõpupeol osaleda. Seoses koroonakriisiga otsustati lõpupeo kuupäev lükata 1. juuliks, et kõik lapsevanemad saaksid ka osaleda. Kas ma saan lapsepuhkuse edasi lükata? Mida ma selleks tegema pean?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Seni on paljudele koroonakriisi tõttu raskustesse sattunud tööandjatele abiks olnud riiklik abimeede töötasu osaliseks hüvitamiseks töötukassa poolt. Anname nõu, millised on tööandja võimalused pärast abimeetmete lõppemist.
Seekordne omapärane kooliaasta hakkab lõpule jõudma ja ees ootav suvevaheaeg ootab sisustamist. Paljud noored soovivad vaheajal minna tööle ja otsivad sobivat tööd. Paljud tööandjad on ka valmis noortele tööd pakkuma; tegevusega on alustamas malevad. Tööinspektsioon tuletab enne suurt suve ja aktiivset tööperioodi tööandjatele ning lastele ja nende vanematele meelde, mida peaks kindlasti silmas pidama.
Tänasel (28.05) istungil kiitis valitsus heaks seadusemuudatused, millega tõstetakse töötuskindlustushüvitist ja töötutoetust, lubatakse edaspidi ajutist töötamist töötuks olemise ajal ning täpsustatakse töötuskindlustushüvitise tingimusi seoses välismaal töötamise ja hooajatöödega. Lisaks andis valitsus heakskiidu töötasuhüvitise pikendamiseks ühe kuu võrra, kinnitades selleks otsused vajalike eelarvevahendite kohta.
Töösuhte elukaarel on viis võimalikku etappi: eeltutvumine, sisseelamine, taastutvumine, taas-sisseelamine ja lahkumine.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.