Eduka meeskonnatöö ABC: inimeste nõrkused ei kao kuskile, oluline on keskenduda nende tugevustele
Usaldus, avatus ja tugevuste rakendamine – need on eduka meeskonnatöö alustalad. Psühholoogiline turvatunne, tugevuste teadlik rakendamine ja selged eesmärgid loovad keskkonna, kus meeskonnaliikmed saavad oma potentsiaali täielikult realiseerida ja ühiselt tulemusi saavutada.
Nõrkuste järeleaitamise asemel tuleks keskenduda hoopis tugevuste võimendamisele ja teadlikule rakendamisele, on koolitaja Mats Soomre kindel. Foto: Tiit Tamme
KoostööKunstiKool Belbin Eesti asutaja ning juhtimis- ja meeskonnatöö treener Mats Soomre usub, et eduka meeskonnatöö võti peitub usalduses, avatuses ja inimeste loomupäraste tugevuste rakendamises.
Organisatsioonikonfliktid on vältimatud, kuid õige tegutsemise korral võivad need olla meeskonna arengu mootoriks, kirjutab Madis Puhm. Ta toob välja viis olulist põhimõtet, kuidas konflikte hinnata, lahendada ja kasutada muutuste juhtimiseks ning efektiivsuse tõstmiseks.
Töötajate motivatsioon on kui tulesäde: kui seda õigel ajal kütusega toita, põleb see eredalt, kuid ilma hoolitsuseta võib leek vaibuda. Kuidas selle eest õigesti hoolt kanda, teab PersonaliDisaini värbamise projektijuht Diana Paabel.
Meeskonnatöö on oskus, mida tuleb pidevalt harjutada ja arendada. Meeskonnatöö treener Mats Soomre pakub väärtuslikke nõuandeid, kuidas tulla toime keeruliste olukordade ja lahkhelidega tiimis, eeldusel, et edukas meeskonnatöö sõltub suuresti psühholoogilise turvatunde ja mõistmise loomisest.
Tööandjate võimalused ja vastutus ulatuvad kaugemale ühekordsetest algatustest – see on strateegiline samm paremaks tulevikuks.
Ülemaailmne heade tegude päev ja Eestis tähistatavad Annetustalgud rõhutavad annetamise, aja kinkimise ja vabatahtliku tegevuse tähtsust. Organisatsioonid, kes soodustavad töötajate panustamist kogukonna heaolusse, rikastavad nii oma ettevõtte kultuuri kui ka tugevdavad ühiskonna sidusust.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.