• 02.12.24, 10:38

Juhtimine – kunst või teadus?

Klassikalised juhtimismudelid, nagu Tuckmani grupi arengufaasid, on endiselt asjakohased ka kiirelt muutuvas töökeskkonnas. Kadri Mägi-Lehtsi toob esile, kuidas konfliktide juhtimine ja psühholoogiline turvalisus on tänapäeva juhtimise keskmes.
Juhtimine – kunst või teadus?
Viimastel kuudel olen üha enam mõtlema hakanud, kas Bruce Tuckmani 1965. aastal kirjeldatud grupi arengufaasid on endiselt aktuaalsed, arvestades meie tänapäevaseid tööprotsesse ja -jaotusi. Tundub, et meie töökeskkond on muutunud tohutult, mistõttu on loogiline küsida, kas need vanad mudelid suudavad endiselt meie kiiresti muutuvaid meeskonnadünaamikaid selgitada.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.25, 10:43
Suhtlus loob või lõhub meeskonna
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele