Rahandusministeeriumi ametnikud teavad, kuidas puhata tükk maad kauem kui need, kes erafirmas leiba teenivad. Puhkepäevade arv jääb seejuures samaks, kirjutas Äripäev.
- Rahandusministeeriumi riigieelarve osakonna ametnikud teenivad endale lihtsa vaevaga kuni kuus puhkepäeva aastas lisaks. Foto: Liis Treimann
„Liiga hea.“ Nii on Eesti Panga president Madis Müller kirjeldanud olukorda, kus Eesti ametnikud kasutavad oma puhkust tükkidena ning ainult tööpäevadel. See tähendab puhkusepäevade säästmist nädalavahetuse arvel.
„Kui võtta kõigepealt 14 päeva puhkust korraga nagu seadus nõuab, aga ülejäänud 21 päeva vaid tööpäevades, on tulemuseks ligi 6 nädalat puhkust,“ kirjutas Müller X-is. „See on väga levinud lähenemine“.
Äripäeva vaatlus näitab, et Mülleril on õigus. Võtsime oma analüüsi aluseks rahandusministeeriumi riigieelarve osakonna ametnike puhkused ning selgus, et kuna nädalavahetust sageli puhkuse sisse ei arvestata, teenivad ametnikud endale lihtsa vaevaga nii kuni kuus puhkepäeva aastas lisaks.
Iroonilisel kombel on just rahandusministeeriumi riigieelarve osakonna ametnikud need, kes vastutavad riiklike vahendite mõistliku kasutamise eest.
Seotud lood
Eesti Tööandjate Keskliidu hinnangul tuleb puhkeaeg seaduses täpsemini sõnastada. Segaduse põhjustas ametkondade Euroopa Kohtu otsuse tõlgendus, mis puudutas igapäevase ja iganädalase puhkeaja arvestamist.
Töölepinguseaduse muutused ei rahulda tööjõuturu vajadusi!
Eesti töölepinguseaduse eelnõuga planeeritud muudatused ei paku endiselt piisavalt paindlikkust majutuse ja toitlustuse valdkonna tööandjatele, kirjutas Äripäevas Original Sokos Hotel Viru personalijuht Airi Neemre.
Eesti Kaubandus-Tööstuskoda juhtis tähelepanu tööandjate valupunktile ja tegi ettepaneku viia töötajate iganädalane minimaalne puhkeaeg ELi keskmisele tasemele.
Lugeja küsis nõu, kui täpselt tuleb töölepingus määratleda tööaeg osalise tööaja korral. Ekspert andis vastuse.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.