Personali- ja finantstehnoloogia ettevõte Deel on kokku kutsunud hulga eksperte akadeemilistest ringkondadest ja tööstusest. Töörühma eesmärk on muuta tööhõivepoliitikat, mis praegu soosib globaalse tööjõu kõrval traditsioonilisi töötajaid.
- Deeli Ida- ja Kesk-Euroopa turgude laienemise juht Liina Laas. Foto: Deel
Tööturg on viimase kümnendi jooksul oluliselt muutunud ning tehnoloogiliste lahenduste kiire areng võimaldab tõhusalt töötada olenemata meeskonnaliikmete füüsilisest asukohast. Seda eriti infotehnoloogia valdkonnas, kus edukaks tegutsemiseks on vaja täna vaid interneti ja sülearvuti olemasolu. See on turule toonud senisest enam rahvusvahelisi karjäärivõimalusi. Kui tehnoloogiline infrastruktuur kaugtöö võimaldamiseks on olemas, siis tööhõivepoliitika on ajale jalgu jäänud ning globaalsed töötajad võivad avastada end olukorrast, kus töölepingu olemasolu ei taga samu õigusi ja hüvesid, mis on enesestmõistetavad traditsioonilistele töötajatele, kirjutab Deel pressiteates.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.