Alustavale tarkvaraarendajale võib üheks suuremaks proovikiviks osutuda esimese töö- või praktikakoha leidmine ja kuigi IT-töötajatest on puudust kõikjal, otsib enamik tööandjaid pigem spetsialiste, kelle koolitamine ei nõua liigselt ressursse. Pikaajalisele jätkusuutlikkusele panustavad ettevõtted peaks aga järelkasvu peale mõtlema ja mõistma, et uue põlvkonna arendajate arengusse panustamine on kõigi turuosaliste huvides.
“Töökuulutusi sirvides võib tihtilugu tekkida mulje, et otsitakse 20-aastaseid arendajaid, kel on viis aastat töökogemust. Kui mõne sellise superstaari võib ka kuskilt leida, siis reaalsuses peavad kõik arendajad kuskil alguse tegema ja veidigi suurema arendustiimi puhul on vältimatu, et võimalus tuleb anda ka noorematele ja alles oma karjääritee alguses olevatele spetsialistidele – IT-turg areneb lihtsalt nii kiiresti, et vajalikul hulgal aastatepikkuse kogemusepagasiga inimesi võib olla võimatu leida,” sõnas Elisa IT-juht Villu Teearu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.