Oktoobris oli Personaliuudiste loetuimate lugude keskmes tööjõu teema. Uurisime, missuguseid tööandjaid peavad töötajad atraktiivseks, mida kujutab endast vaikne lahkumine, mida hõlmavad ettevõtete lahiaja värbamisplaanid ja mis nipid võiks värbamise juures abiks olla jne. Samuti kummutasime töösuhete 10 levinuimat müüti. Heida pilk peale ja veendu, et sul midagi olulist kahe silma vahele ei jäänud!
Vaata, kui huvitatud on Eesti kogenud töötajad ja järelkasv sinu organisatsioonis töötamisest võrreldes teiste Eesti tööandjatega! Kes on 2022. aastal Eesti atraktiivseimad tööandjad? Uuri, kas Sinu organisatsiooni tööandja brändingu tegevused on vilja kandnud ning kuidas tunnetatavad ettevõtte mainet tööandjana Eesti kogenud töötajad ja tööjõujärelkasv, sealhulgas tudengid ja kutsekoolide õpilased.
Personaliuudised ja Instar toovad lugeja ette 2022. aasta Eesti suurima ja pikaajalisema tööootuste uuringu tööandjate atraktiivsuse edetabelid, mis põhinevad enam kui 1200 Eesti kogenud töötaja hinnangul.
Kõige populaarsem ametipositsioon, mida täna täita loodetakse, on värbaja oma, ent tööjõudu napib igas sektoris ja igal tasemel – puudu on nii juhte kui lihtsa töö tegijaid. Kuidas neid leida?
Noored juurutavad üha enam vaikse lõpetamise või loobumise ehk quiet quitting'u töötamise ideed, kirjutab Kauppalehti.
Great resignation ja quiet quitting on rahvusvaheliselt sel aastal olnud kõige põletavamad töötajate juhtimise teemad. Kas need pakuksid globaalselt kõneainet ka siis, kui oleksime täiuslikud juhid? Ilmselgelt mitte!
Järgmise kuue kuu jooksul kavatseb töötajate põhipalkasid tõsta 43% küsitluses osalenud tööandjatest, mida on mõnevõrra vähem kui eelmisel aastal samal ajal, mil palgatõusu plaanis 54% tööandjatest. Nii selgus Palgainfo Agentuuri ja tööportaali CVKeskus.ee sügisese tööturu-uuringu tulemustest.
Organisatsioonikultuurist on saanud viimastel aastatel üks olulisemaid teemasid uute töötajate ligimeelitamisel ja olemasoleva personali hoidmisel. See on midagi, mis seob inimesed omavahel, aitab kaasa paremate tulemuste saavutamisele, loob konkurentsieelise või siis vastupidi, võib ka pärssida ettevõtte eesmärkide saavutamist.
Tööinspektsiooni nõustamispraktika kohaselt levib töösuhete puhul nii töötajate kui ka tööandjate seas hulganisti valearusaamu. Osa seisukohti on kinnistunud seadusest, mis on praeguseks kehtivuse kaotanud, aga näiteks mõnel juhul on aluseks kuuldu, et tuttava ettevõttes kehtib selline kord. Millised on kõige enam levinud müüdid töösuhetes ja mida seadus nende kohta tegelikult ette näeb?
Karjääripöörde tegemine ei ole enam midagi üllatavat, kuid üha enam suundub inimesi täiesti uude töövaldkonda just olemasoleva tööandja juures. Miks hüppab töötaja pea ees uude valdkonda ning mis sellega kaasneb ettevõttele, arutlevad Inbanki spetsialistid Eisi Mäeots, Marie Tammemäe ning personalijuht Jaanika Lill.
19. oktoobril ühendasid personali ja tehnoloogia valdkonnad oma kogemused ja teoks sai esimene valdkondade ülene konverents.
Septembrikuu loetuimate lugude TOPi leiad
SIIT!
Seotud lood
Novembrikuu esimene saade „Töö ja palk“ võtab vaatluse alla tööandja brändingu. Stuudios on külas Breakwater Technology personalijuht Kristina Sisin ja Instari tegevjuht Kersti Vannas.
Kui paar saadet tagasi rääkisime maailmakoristusest ja „Teeme Ära“ algatusest, siis ka tänane teema on seotud prügi ja koristamisega, kuid seekord räägime "Õppetunni" saates hoopis teist sorti prügist – digitaalsest prügist ja sellega seonduvalt digikoristusest.
Värske saate „Töö ja palk“ fookus on teemal, mis on ülimalt aktuaalne ja puudutab kas otseselt või kaudselt iga inimest – uurime olukorda tööjõuturul ning räägime tööjõupuudusest ja viisidest, kuidas neid leevendada. Saates on sel teemal arutlemas CV Partneri asutaja Iren Tomski ja Alexela personalijuht Katrin Püks. Saadet juhib Helen Roots.
Andekate lastega on asi selge – kui nad teiste hulgast esile kerkivad, olgu õpetajal neile varuks võimetekohased ülesanded ning vanematel jaksu last tema tegemistes suunata ja toetada. Kui andekas laps aga tähelepanuta jätta, võib tema potentsiaal rakendamata jääda ja andekusest saab hoopis õpiraskus, käitumishäire või midagi veel karmimat.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.