Palgatingimuste parandamise kõrval on õpetajate järelkasvu kindlustamisel ülioluline, et selle ameti valinud inimesed saaks vajalikul hetkel emotsionaalset tuge ja asjatundlikku nõu. Enda ja oma kolleegide toetamiseks on õpetajad ise välja tulnud erinevate algatustega, mis aitavad neil läbipõlemist vältida ja hoida vaimse tervise tasakaalu.
- MTÜ Haridusmentorid mentorid, vasakult: Kai Koort, Triinu Pääsik, Viivika Keskküla, Liina Kitt ja Kaidi Kolsar. Foto: MTÜ Haridusmentorid
Lähte Gümnaasiumi klassiõpetaja Liina-Grete Uibopuu oli viis aastat tagasi otse ülikoolist ametisse asudes vaevalt kahekümneaastane. Suure entusiasmiga alustanud nooruke õpetaja jõudis teise õppeaasta lõpuks sügavasse auku. “Mul polnud kogemust ega ka julgust abi küsida. Tahtsin ühelt poolt tõestada, et sobin õpetajaks ja saan kindlasti hakkama, teisest küljest sisimas kahtlesin endas kõvasti. Asi jõudis lõpuks ametliku depressiooni diagnoosini.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.