Pool Eesti töötajatest tunneb, et organisatsioonis hoolitakse neist, selgub Palgainfo Agentuuri ja tööportaali CVKeskus.ee hiljutisest töötajate ja tööotsijate küsitlusest, kus osales ligi 6700 inimest.
- Värske küsitlus tõi välja, et ligi viiendik vastanutest tunneb sageli või peaaegu alati end oma töömuredega üksi ning pea sama palju inimesi on tundnud tihti ebaõiglast kohtlemist, kirjeldav Elisa personaliüksuse juht Kaija Teemägi. Foto: Jake Farra
Tööturuküsitlus näitab, et 16% vastajatest nõustus täiesti sellega, et organisatsioonis hoolitakse neist, ja 34% pigem nõustuvad. Ligi kolmandik (31%) jäi selles osas kahe vahele ja pea viiendik ei tunne, et neist hoolitaks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Töötajate aktiivsus tööle kandideerimisel on kasvanud ja seotus oma tööandjaga nõrgenenud. Tööandjaga seotust mõjutavad enim õiglane töötasu, põneva töö võimalus, läbisaamine juhtide ja kolleegidega ning töökorraldus ja -keskkond, näitavad Palgainfo Agentuuri ja tööportaali CVKeskus.ee sel kevadel korraldatud tööturu uuringu tulemused.
Töötajate motivatsioon on kui tulesäde: kui seda õigel ajal kütusega toita, põleb see eredalt, kuid ilma hoolitsuseta võib leek vaibuda. Kuidas selle eest õigesti hoolt kanda, teab PersonaliDisaini värbamise projektijuht Diana Paabel.
Töötajate värbamine ja hoidmine on iga ettevõtte edukuse nurgakivi. Eriti oluline on see hotellimajanduse valdkonnas, kus töötajad mängivad võtmerolli suurepärase klienditeeninduse tagamisel. Hampton by Hilton hotelli direktor Toma Torseke soovib jagada praktilisi tähelepanekuid isiklikust kogemusest, mis aitavad ettevõtetel värvata ja hoida parimaid talente.
Kiiresti muutuvas iduettevõtluse maailmas kerkib üha enam esile küsimus, kuidas kasvatada tulevikutalente ning pakkuda keskkonda, mis toetaks nende arengut ja tööandja juures püsima jäämist. Glia personalijuht Leelia Rohumaa jagab soovitusi.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.