Selle aasta 1. aprillil jõustuvad mitmed muudatused nii töölepingu seaduses kui ka perehüvitiste seaduses. Muudatused on seotud lapse sündimise ja hooldamisega seotud puhkuste korra muutumisega ning muudatuste eesmärk on samal ajal võimaldada peredel paindlikult lapsega kodus olla, töötada ning vanemate vahelist hoolduskoormust võrdsemalt jaotada.
- Eesti Kaubandus-Tööstuskoja andis ülevaate kuu alguses jõustuvatest seadusemuudatustest. Foto: Marta Toomsalu
Tööandja vaatest võiks olulisemate muudatustena välja tuua selle, et edaspidi teeb töötaja avalduse vanemapuhkusele minekuks sotsiaalkindlustusametile, kui ka selle, et kasutamata lapsepuhkus ei aegu enam kalendriaasta lõpuga, edastab Eesti Kaubandus-Tööstuskoja uudiskiri.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.