• 20.01.22, 06:30

Hea nipp: OKR-id aitavad vältida ülekoormust ja tööülesandeid prioriseerida

Mitmeid edukaid tehnoloogia- ja iduettevõtteid üle maailma ühendab OKR-metoodika ehk töö eesmärgistamise süsteemi rakendamine. Mida metoodika endast kujutab ja kuidas aitab see viia ellu ärieesmärke ning hoida töötajaid läbi põlemast, selgitavad tehnoloogiaettevõtte Fortumo juhatuse liige Andrei Dementjev ja koolitaja Raimo Ülavere.
Koolitaja Raimo Ülavere (vasakul) ja Fortumo juhatuse liige Andrei Dementjev
  • Koolitaja Raimo Ülavere (vasakul) ja Fortumo juhatuse liige Andrei Dementjev Foto: Liis Treimann
Dementjev ütleb, et OKR-i metoodika (Objectives and Key Results) on strateegilise planeerimise, eesmärgistamise ja osakondade sünkroniseerimise tööriist, mis on eriti kasulik kiiresti kasvavatele ettevõtetele ja idufirmadele. Dementjev peab metoodikat oluliseks, sest see aitab ambitsioonikalt mõelda ja planeerida. „Pole mõtet niisama täiskiirusel sõita, vaid tuleb mõelda, kuhu me jõuda tahame ja mis on see üks kõige potentsiaalsem suund, millele on vaja keskenduda,” selgitab Dementjev metoodikat, mis on aidanud Fortumol väiksest iduettevõttest eduka tehnoloogiaettevõtteni murda.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 08:00
Kuidas võrdsus ja mitmekesisus organisatsiooni ja selle töötajaid aitavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele