26. augustist jõustunud uued piirangud, mis mõjutavad tööelu
Alates 26. augustist jõustus maskikandmise kohustus nendes avalikes siseruumides, kus ei kontrollita COVIDi tõendit. Avalikes ruumides, kus COVIDi tõendit nõutakse, peavad seda hakkama esitama kõik kliendid või osavõtjad.
Uus bioloogiliste ohutegurite määrus võimaldab tööandjatel täiendava ennetusmeetmena küsida töötajalt tõendit COVID-19 haiguse läbipõdemise, negatiivse testi tulemuse või vaktsineerimise kohta. Uurisime, kuidas asub selles olukorras tegutsema Circle K, kus on tööl palju eesliinitöötajaid.
17. augustist jõustub bioloogiliste ohutegurite määrus, mis võimaldab tööandjatel küsida töötajatelt tõendit COVID-19 haiguse läbipõdemise, negatiivse testitulemuse või vaktsineerimise kohta varasemast lihtsamini.
17. augustist hakkas kehtima muudatus, mis ütleb selgelt, et töötajate nakkusohutuse tagamiseks tuleb tööandjal töötajad eelkõige kas vaktsineerida, testida või küsida neilt COVID-19 nakkusohutuse tõendit. Muudatus ei toonud aga tegelikult tööandjale kaasa uusi võimalusi, vaid täpsustas olemasolevaid.
Töökeskkonna riskide hindamise tulemusel selgus, et viiruse leviku pidurdamiseks peavad töötajad end vaktsineerima või testima. Kes aga testi eest maksab – kas töötaja või tööandja?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.