Personalijuhtidena oleme viimasel ajal üha enam tegelenud inimeste isikliku elu sündmuste, tervise ja muredega. Inimsõbralikkus peab muutuma iga targa tööandja normiks.
- Dualteam OÜ tegevjuht Kaire Parve
Inimese töö ja eraelu on praegu väga põimunud ja seetõttu tuleb ka tööandjatel vaimsele tervisele rohkem tähelepanu pöörata. Pinge on suur nii tippjuhtidel, personalijuhtidel kui ka eesliinitöötajatel. Meie vaimne tervis algab meie endi igapäevastest harjumustest ja suuresti saame seda ise mõjutada. Kõik vanad tõed – magage piisavalt, toituge regulaarselt ja tervislikult, liikuge igapäevaselt – töötavad vaid siis, kui neid selgelt teadvustame. Seega tuleb panustada tugevalt teadlikkuse suurendamisse. Kaasake oma inimesed vaimset tervist väärtustava töökultuuri loomisesse. Annan selleks viis lihtsat soovitust.
Seotud lood
Tööelus on juba aastaid uuritud presentismi. Kõige sagedamini räägitakse presentismist siis, kui inimene tuleb haigena tööle. Ta on küll tööl, aga tervisliku seisundi tõttu ei suuda ta töötada sama tulemuslikult kui terve inimene. Haigus võib olla nii füüsiline kui ka vaimne, näiteks depressioon.
Vaimse tervise häired on üks suuremaid töövõime vähenemise põhjuseid ning tööandjatel tuleb üha rohkem mõelda sellele, kuidas süsteemselt vaimse tervise muresid töökohal ennetada. Üheks sagedasemaks töökeskkonnas tekkivaks vaimse tervise häireks on stress, mida saab edukalt ennetada ja lahendada.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.