• 09.10.19, 10:52
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Hooliv juht märkab tööstressi

Vaimse tervise häired on üks suuremaid töövõime vähenemise põhjuseid ning tööandjatel tuleb üha rohkem mõelda sellele, kuidas süsteemselt vaimse tervise muresid töökohal ennetada. Üheks sagedasemaks töökeskkonnas tekkivaks vaimse tervise häireks on stress, mida saab edukalt ennetada ja lahendada.
PARE kommunikatsiooni töörühma liige Tiina Üürike
  • PARE kommunikatsiooni töörühma liige Tiina Üürike
Tööstress tekib juhul, kui töökohustustest või töökeskkonnast tulenevad asjaolud ja tingimused ei vasta töötaja ootustele, ületavad tema teadmiste, oskuste või kogemuste piire. Pinget põhjustavad ülemäärane töökoormus ja -tempo, ebaselged ülesanded ja pidevad muutused, suhted kolleegide ja juhtidega. Sooritustele ja tulemustele suunatud töökultuuris ei pöörata tihti vaimse tervise ohtudele piisavalt tähelepanu enne, kui mõni tõsisem tagajärg on käes. Tööstressi ja läbipõlemise vältimiseks on aga kõige õigem viis ennetus.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.25, 10:43
Suhtlus loob või lõhub meeskonna
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele