Executive coach, psühhoterapeut ja rahvusvaheline esineja ning autor Steve Neale (Ühendkuningriik) ütleb, et uue aja juhi olulisemad oskused on kuulamine, väga heade küsimuste küsimine, empaatia ja oskus võimestada oma töötajaid. See pole lihtsalt mõnus jutuajamine juhi ja töötaja vahel, vaid väga fookustatud tegevus, mida tulevikujuhilt oodatakse.
Steve näitab järgnevas videolõigus lihtsalt ja selgelt, mis on coach'iv juhtimine ja mida see ei ole. Kui töötaja tuleb oma probleemiga juhi juurde, on üks variant anda nõu. Tulevikule mõeldes on hoopis tõhusam, kui juht toetab oma töötajat probleemi lahendamisel nii, et töötaja leiab ise lahenduse.
See eeldab juhilt hoopis teistsugust lähenemist: coach'ivat juhtimist. Selle asemel et anda nõu, esitab juht lahendusi avavaid küsimusi, uurib töötajalt, millised lahendused talle sobiksid, mis takistab, millist ressurssi ta vajaks, et neid takistusi ületada, millised on lahendusvariandid, kuidas nendeni jõuda jpm.
Vaata videost, kuidas Steve seda selgitab ja teeb.
Kui sa ei taha juhina pidevalt probleemide lahendamisega tegeleda ja ootad oma töötajatelt rohkem initsiatiivi ning iseseisvust, siis tule
25. mail juhtimiskonverentsile
„Coaching 2021 Pöördepunkt“. Lisaks Steve Neale'i praktilisele ja põnevale ettekandele saad osa spetsiaalsest juhtidele mõeldud programmist, aruteluringidest ja paljust muust põnevast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja
argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?