• 26.01.21, 09:00

Valmistumine „võimatuks“ ehk kuidas võõrustada julgeolekuorganeid?

Oleme harjunud, et kõikides hoonetes asub kusagil nähtaval evakuatsiooniplaan, mida loodetavasti kellelgi kunagi vaja ei lähe. Hiljutiste skandaalide valguses oleks igal ettevõttel mõistlik ette valmistuda mitte ainult tulekahjudeks, vaid ka puhkudeks, kus satutakse pahaaimamatult meedia või uurimisorganite huviorbiiti.
Albert Linntam
  • Albert Linntam Foto: Isaac Pascual Gutierrez
Mida üldse saab teha, et niivõrd ootamatuteks olukordadeks valmistuda?
Kõigepealt tuleb kaardistada riskid, arvestades ettevõtte spetsiifikat. Kui ettevõte tegutseb näiteks krüptovaluuta valdkonnas, on riigi teravdatud tähelepanu rahapesu tõkestamiste reeglitel, samal ajal kui ehitusettevõtete jaoks on aktuaalsemad näiteks ohutus- ja riigihangete nõuded.
Veebiseminar: Kuidas käituda ja tegutseda, kui riik tuleb külla?
16.02.2021
Piletid leiad SIIT.
Sõltuvalt riskidest tuleb läbi mõelda ettevõtte praktiline toimimine tüüpolukordades, näiteks:
• kui uurimisorgan astub uksest sisse ja asub teostama läbiotsimist ning ulatab organit vastuvõtvale töötajale mingid paberid, siis mida see inimene täpsemalt tegema peaks;
• kui alluval on tõsine kahtlus, et ettevõtte juhtkond ei käitu õiguspäraselt, siis kuidas ta peaks edasi toimima ja kellega ühendust võtma;
• mida teha, kui helistab ajakirjanik ja uurib ettevõtte tegevuse kohta?
Kui peamised stsenaariumid on läbi mõeldud, tuleb viimase sammuna tagada, et kõik töötajad ettevõttes „evakuatsiooniplaaniga“ kursis oleksid ja et harjumatus olukorras toimiks kõik õlitatult.
Täpsemaid näpunäited käitumiseks keerulistes olukordades jagab advokaadibüroo Sorainen advokaat Albert Linntam 16. veebruaril 2021 toimuval veebiseminaril „Kuidas käituda ja tegutseda, kui riik tuleb külla?“.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.11.24, 15:59
Schneider Electric: palgapakkumine ei taga jätkusuutlikku tulemuslikkust
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele