Kimbatuses tööotsijad kandideerivad kõikjale – kuidas mõjutab see personalitöötajate tööd?
Tööandjad on uue olukorraga kohanemas, aga tööotsijad kandideerivad igale poole, kuhu vähegi kannatab. See on aga personalitöötajatele palju tööd juurde toonud, selgub COVID-19 teise laine kestel tehtud CV-Online'i uuringust.
Tööandjad tunnevad end kindlamini kui poole aasta eest. Uusi töötajaid kavatseb järgnevate kuude jooksul värvata 33% ettevõtetest, 29% plaanib töösuhete lõpetamisi. Palgakasv on plaanis 25% organisatsioonidel. Personalitöötajad otsivad uusi töövõtteid olukorras, kus töövõtjad on liikvel – 68% vastanute sõnul on kandidaatide hulgas senisest enam neid, kellel puudub sobiv kvalifikatsioon.
Üle hulga aja on tööandjatel taas kandidaate, kelle seast endale sobivat töötajat valida ja kui kohasoovijaid on palju, paistab olevat testimine valikuprotsessi võluvits. Manpower Eesti personalipartnerid Krista Sillaots ja Kaili Truu kirjutavad, mida test kandidaadi kohta räägib ja mida mitte.
Kuigi viimane aasta on viiruse tõttu veeretanud paljude teele takistusi, siis värbamisvaldkonnas on see toonud mitmeid uuendusi ja avanud uusi uksi nii tööotsijatele kui ka tööandjatele.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.