Kaugtöö eelisena nähakse tugevat tootlikkust, selgub rahvusvahelise sõltumatu uuringufirma KRC korraldatud ja Microsofti tellitud töökultuuri ja äriettevõtete efektiivsuse korrelatsiooni analüüsivast uuringust. Selle eesmärk oli välja selgitada, kuidas saavad ettevõtted motiveerida töötajaid ajal, mil kaug- ja hübriidtöö saab uueks normaalsuseks.
Ühe põhilise positiivse uurimistulemusena tuli välja, et kaugtöö eelisena nähakse tugevat tootlikkust. Negatiivsena toodi välja, et kaugtöö tulemusena on ettevõtted vähem innovatiivsed. Üleminek harjumuspärasest üheksast viieni kontorikeskkonnast uude reaalsusesse tekitab paljudes meeskondades tunde, et nad ei ole nii tihedalt seotud ja on teistest eemal. Ehkki individuaalne tootlikkus tundub tugev, nähakse tegevustes innovatsiooni langust. Lisaks tuli välja, et nii juhid kui ka töötajad ei soovi kriisist väljumisel naasta vanade tööviiside juurde.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.