Tööõnne on kirjeldatud kui üldist heaolu ja rõõmu tööst, mis toetub teadmisele, et töö on oluline nii töötajale endale kui ka organisatsioonile ja ühiskonnale. Tööõnn tähendab edukat toimetulekut ning sõbralikke suhteid kolleegide, klientide ja juhtkonnaga.
Õnne ja heaolu tuntuima käsitluse, PERMA mudeli on loonud USA teadlane Martin Seligman, kes on tuntust kogunud ka õpitud abituse ja depressiivsuse uurijana. Ta iseloomustab oma raamatus „Flourish” („Õitseng”) õnnetunde viit komponenti: 1) positiivsus, 2) haaratus ehk pühendumine, 3) suhted, 4) tähendus ja 5) saavutus. Seligman kirjeldab, kuidas need võivad aidata inimestel saavutada õnne ja rahulolu.
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.