Kui kahel nädalal pärast eriolukorra väljakuulutamist võeti ühes nädalas töötuna arvele ligikaudu 2300 inimest, siis lõppenud nädalal võeti töötuna arvele 3342 inimest, teatas töötukassa.
Eriolukorra esimestel nädalatel on kriis enim mõjutanud majutus- ja toitlustusettevõtteid. Märtsi kolmandal ja neljandal nädalal on töösuhete arv võrreldes kriisieelse ajaga vähenenud kummalgi nädalal ligi 2%. Foto: Liis Treimann
Registreeritud töötute arv tõusis niisiis eelmisel nädalal varasemast kiiremini ja eilse seisuga oli Eestis töötuna arvel 42 756 inimest.
Viimasel paaril nädalal on märgata olulist töötuks registreerimise aktiivsuse kasvu. Eelmisel nädalal oli töötuks registreerimisi mõnevõrra vähem kui eriolukorra alguses, kuid ületas siiski 2000 inimese piiri.
Halvenenud majanduskeskkonnast ja kasvavatest kuludest tingituna andis Alexela grupp koondamisteate pea 10 protsendile töötajatest ehk 93 inimesele, teiste seas koondatakse hulgaliselt kontserni tööstusettevõtetes.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.