Peresõbraliku tööandja märgise programmi fookuses olevate teemadega tegelevad mingil määral kõik tööandjad, kuid selles projektis osalemine annab võimaluse pere- ja töötajasõbralikkusele teadlikult läheneda.
- Tudengite teadusfestival, kuhu olid kaasatud ka õppejõud. Foto: erakogu
Pere- ja töötajasõbralikkuse edendamisele on oluline tähelepanu pöörata, sest tänapäeval on raske töö- ja eraelu selgelt eristada. Need on tugevalt seotud ja mõjutavad teineteist ning tööandja peab sellega arvestama. Lisaks on töötajat toetaval heal töökeskkonnal positiivne mõju töötulemustele. Töötajasõbraliku keskkonna puhul on palju räägitud paindlikkusest ja seda nii tööaja ja töö tegemise koha kui ka töö tegemise viisi valikul. Erinevatel eluetappidel võib töötaja elus ette tulla olukordi, kus on vaja pühendada rohkem aega lähedastele või nihutada tavapärast tööaega ning kui tööandja on mõistev ja vastutulelik, on töötaja valmis ka tööandja heaks rohkem pingutama. Sama oluline on võimalus oma tööd ise planeerida. Paindlikkuse kõrval mõjutavad töötaja rahuolu kindlasti ka organisatsiooni suhtlemiskliima, info liikumise korraldus, pakutavad arenguvõimalused jmt. Nimetatud teemad on vaid väike valik peresõbraliku tööandja programmi fookusvaldkondadest.
Seotud lood
Sotsiaalminister Tanel Kiik ja rahvastikuminister Riina Solman andsid pidulikul tunnustusüritusel 54 tööandjale üle peresõbraliku tööandja märgised. Lõppmärgise pälvis tänavu 24 tööandjat, kes on läbinud keskmiselt kahe ja poole aasta pikkuse põhjaliku programmi, eesmärgiga muuta oma töökeskkond pere- ja töötajasõbralikumaks.
54 tööandjat said tänavu peresõbraliku tööandja märgised. Lõppmärgise pälvis 24 tööandjat, kes on läbinud keskmiselt kahe ja poole aasta pikkuse põhjaliku programmi, eesmärgiga muuta oma töökeskkond pere- ja töötajasõbralikumaks. Nende seas on ka Tartus tegutsev tarkvaraettevõte Raintree Estonia OÜ, mis loob meditsiinitarkvara USA turule.
Tänavu pälvis peresõbraliku tööandja kuldmärgise 24 ettevõtet, kellest üks oli Tele2. Personaliosakonna projektijuht Kerli Möldre jagas oma kogemust konkursi läbimisest ja tulemustest.
Hariduse kompetentsikeskus Innove oli üks neist tublidest asutustest, mis pälvis tänavu peresõbraliku tööandja kuldmärgise. Innove arendusvaldkonna juht Reelika Väljaru räägib lähemalt, mis pärast programmi läbimist asutuse kultuuris muutus.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.