• 26.08.19, 07:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Värske palgauuringu olulisemad trendid

Fontese Eesti palgauuring on põhjalik iga-aastane ülevaade Eesti palgaturul toimuvast, hõlmates kõiki peamisi sektoreid ja ametikohti.
Fontese analüütik Mattis Kirsipuu
  • Fontese analüütik Mattis Kirsipuu Foto: erakogu
Koostöös Eesti juhtivate organisatsioonidega koostab Fontes juba 1995. aastast alates Eestis palgauuringuid, kaasates iga-aastasesse uuringusse umbes 400 organisatsiooni ja analüüsides üle 80 000 töökoha andmeid.
Palgauuringutest saadav info on väärtuslik sisend iga-aastasele palkade ülevaatamisele organisatsioonis. Uuringus analüüsitakse rahalist tasu (põhipalka, tulemustasusid ja preemiaid) ning soodustusi, mida organisatsioonid töötajatele pakuvad.
2019. aasta Fontese palgauuring valmib 5.septembril. Palga Päeva konverentsil heidame pilgu olulisematele trendidele, mis selle aasta palgaturgu kujundavad. Viimasel kolmel aastal on palgamuutus Eestis püsinud ühtlasel tasemel, kas see aasta toob kaasa palgaralli? IKT-sektor on teinud otsa lahti 9,7-protsendilise keskmise palgamuutusega. Kas teised sektorid järgnevad või on infotehnoloogiaga tegelevad organisatsioonid erand?
Kuidas on olukord muutuvpalgaga? Kas tulemustasude osakaal Eesti palgaturul on kasvamas ja mil määral tegeletakse nende eelarvestamisega? Kas pikaajalised (mitme aasta peale arvestatavad) tulemustasud on muutumas Eestis populaarsemaks?
Kellel on tööturul võimalus küsida sama töö eest suuremat palka, kas vanadel olijatel või uutel tulijatel?
Kas ja kuidas on muutumas organisatsioonides pakutavad soodustuste paketid töötajatele? Kas tööjõuturule tulev Z-generatsioon suurendab paindliku tööajaga seotud soodustuste pakkumist?
Värske palgauuring annab nendele küsimustele vastuse juba 12. septembril toimuval Palga Päeva konverentsil.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 08:00
Kuidas võrdsus ja mitmekesisus organisatsiooni ja selle töötajaid aitavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele