• 26.06.19, 11:47
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Aed, kus õitsevad lapsed

Tallinna Endla lasteaia projekt „Multikultuurne õppiv kogukond“ jõudis PARE konkursil „Parim Personaliprojekt 2019“ finalistide hulka. Projektist saadud kogemusest kirjutab lasteaia direktor Grüüne Ott.
Aed, kus õitsevad lapsed
  • Foto: Pixabay
Eestis on praegu õpetajatest suur puudus. Arvan, et pole lasteaeda ega kooli, kus iga päev ei tegeletaks küsimusega, kes abistab ja toetab last, õpetajat, tugipersonali meie õpiruumis, kus õpirühmad on suured ja eriilmelised. Viimasel ajal tehtud uuringud näitavad küll seda, kus me oleme õpitulemustes või õpetajate vanuselises koosseisus võrreldes teiste Euroopa Liidu riikidega, aga see, kui palju kulutatakse kvaliteedi saavutamiseks raha ja tööjõudu, näitab, miks käib haridusega kaasas vähese tasustatuse maine ja miks näiteks alushariduse valdkonnas töötab nii vähe mehi. Millise kuvandi võtab kaasa tänapäeva laps praegusest õpiruumist, kus teda ümbritsevad ainult naised? Kui usutavad on selgitused, et mehed hariduses on normaalne nähtus, kui lapsed seda reaalsuses ei kohta?

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 08:00
Kuidas võrdsus ja mitmekesisus organisatsiooni ja selle töötajaid aitavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele