Järjest enam tööandjaid pöördub pimeda värbamise meetodite poole, näiteks eemaldatakse erapoolikuse vähendamiseks CV-dest nimed. Keeleliste nüansside tõttu võivad aga naissoost töösoovijad ikka karmima kohtlemise osalisteks saada.
- Foto: Photobox/Panthermedia
Pime sõelumine värbamisel on viimase paari aasta jooksul järjest tavalisemaks muutunud. Selle eesmärk on vältida teadlikku või alateadlikku erapoolikust – näiteks soo või rahvuse tuvastamist inimese nime järgi. See on üks paljudest headest tavadest, mida värbajad peaksid rakendama. Värbamistööstus peaks aga lähemalt vaatlema, kuidas keelt värbamisprotsessi käigus analüüsitakse, eriti kui see mõjutab otsustamist töövestlusele kutsumise üle.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.