• 10.05.19, 00:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Organisatsioonikultuur – juhtida ise või olla juhitud?

Organisatsioonikultuur on nagu õhk, mis kõiki kogu aeg ümbritseb ja mõjutab. Alles siis, kui õhku jääb väheks, teadvustatakse selle olemasolu.
Fontese konsultant Kristina Udras
  • Fontese konsultant Kristina Udras Foto: erakogu
Sama kehtib ka organisatsioonikultuuri puhul. Inimene märkab kultuuri näiteks siis, kui ta satub uude organisatsiooni, kus valitsevad hoopis teistsugused väärtused, normid ja tavad ehk keskkond muutub. Samuti teadvustatakse organisatsioonikultuuri siis, kui see võetakse teemana sihipäraselt päevakorda. Organisatsiooni liikmed hakkavad ühtäkki nägema ja tajuma, et üks organisatsioon on teisest märksa töötajakesksem ja kaasavam või siis hoopiski vastupidi, ametlikum ja reglementeeritum. Ent ainuüksi erinevuste tunnetamine ei anna aimu, miks see just nii on ja mida need erinevad kultuurid organisatsiooni liikmetele tähendada võivad.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 08:00
Kuidas võrdsus ja mitmekesisus organisatsiooni ja selle töötajaid aitavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele