Viimase kümne aasta jooksul on töötajate heaolule hakatud üha rohkem tähelepanu pöörama – seda nii kutsehaiguste vältimise kui ka vaimse tervise ja ergonoomika poolelt, sest viimaks on saadud aru, et töötaja tervis on tema tõhususe alustala.
- Foto: Photobox/Panthermedia
Praegu räägitakse palju nn pehmete väärtuste mõjust äritulemustele ja et seda ei maksaks alahinnata. Väljend „pehmed väärtused” võib tunduda puhtalt selle sõnakoosluse tõttu ebaoluline, aga tegelikkuses on hoolimine ja selle väljanäitamine need, mis teevad inimesest inimese. Need on rohkem hoopis kõvad väärtused – heaolu ja õnnetunne kandub igatahes üle töötulemustele ja vastupidi. Kokkuvõttes võidab kindlasti ka ettevõtte majandustulemus.
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.