Soome tööinspektsioon karmistas lähetatud töötajatest teavitamise korra kontrollimist. Soomes on lähetatud töötajate registreerimine kohustuslik. Teavitamata jätmise või puuduliku teavitamise korral võib kohustust rikkunud ettevõtet oodata kuni 10 000 euro suurune rahatrahv.
- Trahv lähetatud töötaja registreerimata jätmise eest võib ulatude 10 000 euroni Foto: Scanpix/Panthermedia
Lähetatud töötajatest tuleb Soome tööinspektsiooni teavitada enne töötaja tööle asumist Soomes hiljemalt samal päeval, kui tööd tegema asutakse. Registreerimiskohustuse täitmata jätmise korral on ette nähtud rahaline karistus, mis võib ulatuda 1000 - 10 000 euroni. Rahaline karistus määratakse ettevõttele, kes pole täitnud eelregistreerimise kohustust, pole täitnud kohustust nõuetekohaselt või ei ole oluliste muudatuste korral esitanud täiendavat informatsiooni. Trahvisumma sõltub rikkumise loomust, ulatusest ja sagedusest ehk tööandja hoolikusest ja aususest.
Soomes on registreeritud mitu juhtumit välismaiste (eelkõige Eesti) ettevõtetega, kus piirkondlik tööinspektsioon trahvis ettevõtet kas puuduliku või ebakorrektse teavitamise eest või ettevõte jättis lähetamise teated esitamata.
Euroopa Liidu üldised töötajate lähetamise põhimõtted võeti vastu 1996. aastal Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiviga 96/71/EÜ „Töötajate lähetamise kohta seoses teenuste osutamisega“. Nimetatud direktiivi kohaldatakse liikmesriigis asuvate ettevõtete suhtes, kes seoses riikidevahelise teenuste osutamisega lähetavad töötajaid teise liikmesriigi territooriumile. Direktiiv võimaldab ettevõtetel osutada piiriüleselt teenust, mille raames peab lähetatud töötajale olema tagatud tema õiguste kaitse. Lähetatud töötaja registreerimiskohustus pärineb aga Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivist 2014/67, mida nimetatakse direktiivi 96/71/EÜ rakendusdirektiiviks, mis võeti vastu 2014. aastal.
Allikas: Tööinspektsioon
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.