• 02.07.18, 11:37
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kolmandik eestimaalasi ei vea palgaga kuu lõpuni välja

Faktum-Ariko värske uuringu kohaselt saab 36 protsendil Eesti elanikest palk enne järgmist palgapäeva otsa. Enim on neid, kel jagub sissetulekut vaid kuu esimeseks kolmeks nädalaks. Rahalisi varusid on 42 protsendil elanikest ja nendest vaid 15 protsenti ei pea sealt kuu lõpus finantse juurde näpistama.
Kolmandik eestimaalasi ei vea palgaga kuu lõpuni välja
  • Foto: Pixabay.com
Raha24 juhatuse liikme Urmo Kokmanni sõnul võib oodata selle trendi muutumist. „Seoses tänavuste maksumuudatustega on üldiselt inimeste sissetulekud paranenud, seda näitab võimekus planeerida suuremaid väljaminekuid kuu esimeselt nädalalt kuu teise poolde,” ütles Kokmann, kelle sõnul mõjutavad laenamisaktiivsust enim aga pühad, mil on kingituste tegemise aeg ja inimeste väljaminekud on tavapärasest suuremad.
Uuringu kohaselt ei vea oma palgaga kuu lõpuni välja 36 protsenti eestimaalastest. Kuufinantse oskavad naised aga meestest pisut paremini planeerida – raha mustemateks päevadeks, seda nii lühema- kui pikemaajaliste varudena, on kõrvale pannud 45 protsenti naistest, meeste seas on sama indikaator 41 protsenti.
Kõige raskemas olukorras on vanuses 30-45 eluaastat linnast väljas elavad inimesed. Selles vanusegrupis ei tule 58 protsenti inimestest kuu lõpuni oma sissetulekutega toime. Kõige ebakindlamalt oma sissetulekute suhtes tunnevad end kuni 399 eurot kuus ühe pereliikme kohta kuus teenivad leibkonnad. Pikaajalisi varusid on suutnud koguda üle 1200 euro kuus ühe pereliikme kohta teenivad leibkonnad.
Eestlaste tarbimisharjumusi ja rahalisi kulutusi käsitleva uuringu viis läbi uuringufirma Faktum-Ariko. Juunis kahe nädala vältel läbiviidud uuringus osales 501 inimest üle kogu Eesti vanuses 20-60 eluaastat.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 08:00
Kuidas võrdsus ja mitmekesisus organisatsiooni ja selle töötajaid aitavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele