Uus rahvusvaheline uuring näitab, et naised kannatavad töökohal kõrge stressitaseme ja rahulolematuse all: 70% vastanutest hindas oma stressitaset viie või kõrgema hindega kümne palli skaalal.
Uuringu korraldas rahvusvaheline juhtimiskonsultatsiooni ettevõte Lee Hecht Harrison Penna ja see näitas ka, et üle poole naistest (52%) töötas vähemalt ühe lisatunni päevas ning peaaegu sama palju vastanutest (51%) ei valiks sama karjääri, kui nad kaotaksid oma töö.
„Uuring näitas, et naised kannatavad välja kõrgemat stressi ja rahulolematust tööl, kui nad peaksid,” ütleb Mel Barclay, karjäärimuutuste juht Lee Hecht Harrison Penna’s. „Loomulikult on pingetunne tööl mõnevõrra paratamatu, aga me ei tohiks aktsepteerida totaalset stressi ja rõõmutust.”
Ühenduse Parem Tervis Töökohal juht Charlotte Cross lisab, et sotsiaalsed nähtused, nagu töö ja eraelu tasakaalu puudumine, võivad olla üheks stressiallikaks ning organisatsioonid peaksid rakendama paindlikkust ja tuge, et seda probleemi vähendada. Samuti arvab Rachel Suff, Suurbritannia Personaliarendamise ühenduse töösuhete nõustaja: „Tööandjad peavad analüüsima, kui hästi nende organisatsioonikultuur toetab vaimset tervist ja tööheaolu, aga reeglite kehtestamine ei ole ainsaks vahendiks käitumise muutmisel. Kui organisatsioonid edendavad kaasatuse ja avatuse kultuuri, siis mõistavad ka töötajad paremini stressivaba töökoha olulisust.”
Ühes varasemas uuringus, mille korraldas rahvusvaheline ravikindlustusfirma Bupa, selgus, et kolmandik keskastme- või esmatasandi juhtidest ei oskaks aru saada, kas töötajatel on vaimse tervise probleeme ja 30% ei teaks, mida ette võtta, kui kellelgi tekiks mõni selline probleem. Juulis avaldatud PwC uuringus leiti, et 23% töötajaist tundsid, et nende tööandja ei võta tööheaolu tõsiselt.
Business in the Community heaolu direktor Louise Aston julgustab tööandjaid kindlustama, et nende töötajad saaks vajalikku tuge, kui peavad tegelema vaimse tervise probleemidega. „See kindlustab, et kõik töötajad – mehed ja naised, noored ja vanad – tunnevad, et nad saavad tööl rääkida vaimse tervisega seotud muredest ega kannata enam vaikides,” ütleb ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.