Sidudes pensionimakse üksnes töötatud aastatega, soodustatakse võimalikult väikese ametliku palga maksmist, leiab majandusanalüütik, riigikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Maris Lauri.
- Kui palk pole pensioni arvutamisel oluline, soodustab see ümbrikupalkade taastulekut, leiab riigikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Maris Lauri.
Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Maris Lauri juhtis arupärimises peaminister Jüri Ratase tähelepanu sellele, et keskmisest suurema sissetulekuga inimesi karistatakse tulevikus väiksemate pensionitega.
„Me ei saa olla nõus sellega, et esimene pensionisammas muudetakse sõltuvaks üksnes töötatud staažist. Jätkusuutlikkuse seisukohast on muudatused pensionisüsteemis paratamatud, kuid praeguseid ümberkorraldusi pole valitsuses küllaldaselt analüüsitud ega huvigruppidega läbi arutatud,” ütles Lauri.
Majandusanalüütik märkis, et selline lähenemine soodustab ümbrikupalkade maksmist, kuna palk pole pensioni arvutamisel oluline. „Paljud inimesed on arvestanud sellega, et nende pension sõltub palgast ka esimeses pensionisambas. Meil on inimesi, kellel pole teist pensionisammast ja lisatagatisi,” lisas Lauri.
Riigikogu Reformierakonna fraktsioon esitas eile peaminister Jüri Ratasele küsimusi kolmel arupärimise teemal: pensionireformi, riigivalitsemise reformimise ja Eesti Taimekasvatuse Instituudi tuleviku kohta.
Allikas: Reformierakond
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.